Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

vrstevnice 


Oblíbená alba

Alba, která má vrstevnice v oblíbených

reklama

74 fotek, 9.9.2017, 17 zobrazení, 2 komentáře | cestování, krajina, sport, zábava, země
Lužické hory
21 fotek, minulou neděli, 10 zobrazení, 2 komentáře
70 fotek, 9.9.2017, 56 zobrazení, přidat komentář | krajina, zábava
O sobotě devátého devátý - krásné datum – jsme se ve složení chlapeček a holčička vydali na kolech do sluncem zalité krajiny Kolínska. Jeli jsme jen dva, na ve čtvrtek rozeslanou pozvánku (bohužel) nikdo nezareagoval. No jo, to je holt moje vina, poslal jsem to na poslední chvíli, ve čtvrtek je na pozvánky pozdě. Vyjeli jsme kolem poledne z Kolína. Něco přes dvacet kilometrů jsme jeli výlučně romantickým terénem. Dalších osmdesát pak po cyklostezkách. Cyklovýlet nebyl o objevování “nové geografie”. Bylo o radosti z pohybu a z pobytu na téhle zemi. Rudolf.
107 fotek, letos v srpnu, 53 zobrazení, přidat komentář | koníčky, krajina, sport
Z Pribyliny jednou po silnici na Štrbské pleso a zpět, Podbaňské, lesem do Koprové doliny. Ráčkovou dolinou po červené do Žiarské doliny, vesnicemi na úpatí Tater. K přehradě na Černém Váhu, podle Bílého Váhu, Tatranská Štrba, svezení zubačkou na Štrbské pleso. Neznačené cesty v okolí Podbaňského i výlet do Dämanovské doliny. Jeden částečný výšlap pěšky k Temnosmierčanskému plesu. To byl týden mezi Roháčemi, Vysokými Tatrami a Nízkými Tatrami.

Najeto 444 km a nastoupáno 5783 m.
138 fotek, duben 2007 až září 2017, 205 zobrazení, 20 komentářů
172 fotek, letos v srpnu, 84 zobrazení, 1 komentář | cestování
Vždy jsem toužil podívat se na Sardinii, hlavně kvůli tamním zvláštním kamenným stavbám, tzv. nurágům. Nechtělo se mi tam jet desítky hodin autobusem a trajektem, tak jsem to jednou zkusil letecky s tím, že kolo si půjčím tam. Cestovka, u níž jsem pobytový zájezd objednal, mě ujistila, že půjčovna kol je kilometr od hotelu, v němž jsem měl přespávat. Tak jsem to vzal. Pro ježdění na vypůjčeném kole jsem s sebou měl sadu lepení a imbuklíče a hlavně pumpičku na autoventilek i na ventilek úzký. V půjčovně jsem dostal horáka s tenkými ventilky. Nejen kolo, ale i ventilky byly starší konstrukce. Dopumpování kol natvrdo však ani kvalitní pumpičkou se správným nástavcem nebylo hned možné. Až po dvaceti minutách upocených pokusů jsem zjistil, že šroubek, tvořící hlavičku ventilku, je před pumpováním třeba úplně vyšroubovat a pak zase našroubovat. Potud dobře. Nicméně určité vylepšení potřebovalo i sedlo. K jeho naštelování bylo zapotřebí klíče jedenáctky. Naštěstí mi ho u benzínky půjčili a na sedle se pak dalo sedět. Přehazovačka řadila a ojeté brzdové špalky kupodivu brzdily. Kolo bylo lehce zarezlé a skřípalo, chtěl jsem ho namazat. Ale za celou dobu pobytu jsem nebyl schopen sehnat někde olejničku či nechat kolo promáznout u pumpy. Avšak ani tam jsem s tímto jednoduchým přáním nepochodil. Lepení jsem sice měl, ale kdyby byl případný defekt „nezalepitelný“, náhradní duši jsem neměl a v „terénu“ či v zahraniční krajině nikoho bych s defektem asi nadlouho ztvrdnul. Kolo mělo ale ještě jeden háček, a to ten, že na mě byl příliš velký rám. Po hodině jízdy se vždy ozvala záda a pobolívat přestala až na druhý den ráno. Cykloturistika na tomto ostrově byla komplikována ještě dvěma faktory. Za prvé to bylo chvílemi až čtyřicetistupňové vedro, které spotřebu tekutin vyhnalo na 5 litrů denně. Za druhé to byla nemožnost spolehnout se na mapu s měřítkem 1:150 000, které na podobných zájezdech v cizině vždy stačilo. Na sardinských ukazatelích nebyly údaje kilometrů a většinou ani čísla silnic, což orientaci dost ztěžovalo. Každopádně na tomto ostrově se podle zmíněné mapy fakticky nedalo jet nebo hledat konkrétní cíle ležící na úzkých asfaltkách mimo hlavní tahy. Takže jsem v tom hicu občas bloudil, zuřil a skřípal zuby i nenamazaným řetězem. Nicméně kamenné památky jsem dle přání viděl a ducha ostrovní krajiny jakž takž poznal. Tenhle zájezd pro mě byl o tom, jak příjemné je octnout se letadlem během odpoledne v jiném světě a jezdit tam na kole a nemuset se tam a zpět den nebo dva harcovat autobusem či lodí. Ale jezdit tam na kole z půjčovny už není to pravé ořechové. Nějak to musím vyřešit.
Rudolf
42 fotek, 9.9.2017, 29 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
V pátek po práci vlakem do Moravských Budějovic. A v neděli zase ze Znojma vlakem domů.
Na kole jsem ujel asi 275km.
19 fotek, letos v lednu, 44 zobrazení, 30 komentářů | makro
26 fotek, 3.6.2016, 43 zobrazení, 22 komentářů | krajina, příroda, země
46 fotek, 17.8.2017, 12 zobrazení, 1 komentář
72 fotek, 16.8.2017, 18 zobrazení, přidat komentář
21 fotek, letos v srpnu, 111 zobrazení, přidat komentář
39 fotek, letos v srpnu, 21 zobrazení, přidat komentář
28 fotek, 20.8.2017, 85 zobrazení, 76 komentářů | koníčky, příroda, sport
Kousek Křivoklátska, pak rybníky na Lodenickém potoce alias Kačáku a jedna velká radost z čapí rodinky.
2017 7 | jana-l
292 fotek, leden až září, 365 zobrazení, 5 komentářů